veronica has logged 25 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
21
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ema

Ema

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Simon Amstell: Set Free

Simon Amstell: Set Free

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★½
Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★
Edit this entry