Lizzy has logged 11 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry