nampajones has logged 20 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bound by Honor

Bound by Honor

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Corky Romano

Corky Romano

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front

If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Murder Among the Mormons

Murder Among the Mormons

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Roma

Roma

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sweet Sweetback's Baadasssss Song

Sweet Sweetback's Baadasssss Song

1971
×
★★
Edit this entry  
03
In the Name of God

In the Name of God

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry