nancerrez has logged 25 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Going Places

Going Places

1974
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Better Days

Better Days

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry