nancy has logged 302 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★½
Edit this entry  
27
Mama

Mama

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fool's Day

Fool's Day

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★
Edit this entry  
19
Lucy, 4:57 PM

Lucy, 4:57 PM

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Two Cars, One Night

Two Cars, One Night

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Powerpuff Girls Movie

The Powerpuff Girls Movie

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Josie

Josie

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Take Your Pills

Take Your Pills

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Vice

Vice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Edit this entry  
23
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry