NanniBaxter has logged 13 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Last of the Chupacabras

The Last of the Chupacabras

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Dinner Is Served

Dinner Is Served

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Little Prince(ss)

The Little Prince(ss)

2021
×
Edit this entry  
22
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
Angels in America

Angels in America

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★½
Edit this entry  
09
Mercury Rising

Mercury Rising

1998
×
★½
Edit this entry  
07
Dogs Barking at Birds

Dogs Barking at Birds

2019
×
Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★★
Edit this entry