• The Post

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • The Dawn Wall

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

  • The Wife

    ★★

  • Unicorn Store

  • Jane

    ★★★★★

  • Brad's Status

  • The Death of Stalin

  • Lady Bird

  • I Do... Until I Don't

  • Dunkirk

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Claire's Camera

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • I Got Life!

    ★★★

  • Mr. Roosevelt

    ★★★

  • God's Own Country

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • Every Brilliant Thing

  • Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

  • Split

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

  • Their Finest

    ★½

  • Handsome Devil

    ★★★★

  • Sully

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

  • Colossal

    ★★★★

  • The African Doctor

  • Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Maya Angelou: And Still I Rise

    ★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

  • Impossible Love

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • The Intern

    ★★★½

  • The Meddler

    ★★★½

  • Room

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

  • Front Cover

    ★★

  • Hitchcock/Truffaut

    ★★

  • Tomorrowland

    ★★★½

  • Taxi

  • Grandma

    ★★★

  • Olmo and the Seagull

  • The Bélier Family

    ★★½

  • Samba

  • Pride

    ★★★★★

  • Still Alice

  • When Marnie Was There

  • The Rewrite

    ★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • Coro dos Amantes

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • Love Is Strange

    ★★★★★

  • The Babadook

  • Saving Mr. Banks

  • Le Week-End

    ★★★★★

  • The Stag

    ★★★

  • Begin Again

    ★★★

  • Hateship Loveship

  • Afternoon Delight

    ★½

  • Gravity

  • The World's End

  • Monsters University