naomie1 has logged 183 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackie: A Tale of Two Sisters

Jackie: A Tale of Two Sisters

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
King of New York

King of New York

1990
×
★★★
Edit this entry  
11
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★½
Edit this entry  
12
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
New Dragon Gate Inn

New Dragon Gate Inn

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
Read the review Edit this entry  
02
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★½
Edit this entry  
01
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Through the Olive Trees

Through the Olive Trees

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry