naomie1 has logged 11 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry