• The Kacey Musgraves Christmas Show

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • The King

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Wine Country

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Made Public

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★★

  • Vice

    ★★

  • Dumplin'

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Maniac

    ★★★★★

  • The Land of Steady Habits

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • The 2000s

    ★★★½

  • The First Purge

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • The Week Of

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Wild Wild Country

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Wildlife

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • The Wife

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ½

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Diana, 7 Days

    ★★★★★

  • A Bad Moms Christmas

  • The Nineties

    ★★★★★

  • Girls Trip

    ★★★

  • The Beguiled

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Band Aid

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★½