• Long Toast

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • OPAL

    ★★★★

  • Stevie Nicks: Live In Concert The 24 Karat Gold Tour

    ★★★★½

  • Roadkill

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • The Way Back

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Peckinpah Suite

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★½

  • SHOP: A Pop Opera

    ★★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★½

  • Weathering with You

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Recorder: The Marion Stokes Project

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Glass

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • FLCL Progressive

    ★★

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • FLCL Alternative

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★½

  • Violet Evergarden: The Day You Will Understand

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bushworld Adventures

  • Team Darryl

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Violet Evergarden

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Meet the Filmmakers: Josh and Benny Safdie

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • The Glass Castle

  • The Lion's Blaze

  • I Needed Color

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½