Narrative Bebop has logged 39 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Joe Rogan: Talking Monkeys in Space

Joe Rogan: Talking Monkeys in Space

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Toradora!

Toradora!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Easy A

Easy A

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Old School

Old School

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Samurai Champloo

Samurai Champloo

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry