• Girl, Interrupted

    ★★★★½

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★★

  • Reflexões de um Liquidificador

    ★★★★★

  • I Travel Because I Have to, I Come Back Because I Love You

    ★★★½

  • Brainstorm

    ★★★★

  • Rough Night

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Up

    ★★★★★

  • Blue Valentine

    ★★★★

  • Godmothered

    ½

  • No One Gets Out Alive

    ½

  • Frankenweenie

    ★★★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★

  • Cam

    ★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • My Little Pony: A New Generation