Sort by

Nathan has logged 441 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Fando and Lis

Fando and Lis

1968
×
★★½
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Small One

The Small One

1978
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Rudo & Cursi

Rudo & Cursi

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
Out

Out

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sunchaser

The Sunchaser

1996
×
★★½
Edit this entry  
20
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Akira

Akira

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Scrooge

Scrooge

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Santa's Workshop

Santa's Workshop

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Nimic

Nimic

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
And Then There Were None

And Then There Were None

1945
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Furnace

The Furnace

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Loop

Loop

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wind

Wind

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Float

Float

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fatman

Fatman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Made in Italy

Made in Italy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hope Gap

Hope Gap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Burnt Orange Heresy

The Burnt Orange Heresy

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Never Too Late

Never Too Late

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rams

Rams

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Comeback Trail

The Comeback Trail

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry