• Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

  • The Spy Who Dumped Me

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Bucky and the Squirrels

  • Hereditary

    ★★★★

  • Wonder

    ★½

  • Paddington 2

  • Murder on the Orient Express

  • The Snowman

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

  • mother!

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Olaf's Frozen Adventure

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Death Note

  • Logan Lucky

  • The Dark Tower

  • The Emoji Movie

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Book of Henry

  • War Machine

  • Dirty Dancing

  • The Mummy

  • Wonder Woman

  • The Circle

  • Ghost in the Shell

  • The Boss Baby

  • Baby Driver

  • Kong: Skull Island

  • Beauty and the Beast

  • The Lego Batman Movie

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Holiday Inn: The New Irving Berlin Musical - Live on Broadway

  • Assassin's Creed

  • Passengers

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Allied

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Inferno

  • The Girl on the Train

  • Bridget Jones's Baby

  • Abacus: Small Enough to Jail

  • Sing

  • Lion

  • Catfight

  • Moonlight

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

  • Star Trek Beyond

  • Finding Dory

  • Now You See Me 2

  • Don't Think Twice

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

  • Zero Days

  • Zootopia

  • Hail, Caesar!

  • Manchester by the Sea

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Ellis

    ★★½

  • Crimson Peak

    ★★★

  • The Martian