Sort by

Nathan has logged 40 entries for films during December 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Titanic II

Titanic II

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
Edit this entry  
26
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Trouble With Harry

The Trouble With Harry

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Driving Miss Daisy

Driving Miss Daisy

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
Edit this entry  
22
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2012
×
Edit this entry  
21
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
Read prior review Edit this entry  
13
King Kong

King Kong

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Immortals

Immortals

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Raid

The Raid

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Shaggy Dog

The Shaggy Dog

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Louis C.K.: Chewed Up

Louis C.K.: Chewed Up

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
House of Games

House of Games

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Detention

Detention

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Darling Companion

Darling Companion

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry