Nathan has logged 19 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mandela Effect

The Mandela Effect

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
04
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry