Nathan has logged 23 entries for films during July 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Hundred-Foot Journey

The Hundred-Foot Journey

2014
×
Edit this entry  
25
Left Behind: World at War

Left Behind: World at War

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fluffy Movie

The Fluffy Movie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Dieter Needs to Fly

Little Dieter Needs to Fly

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Best Fiend

My Best Fiend

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Kill Team

The Kill Team

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Under the Electric Sky

Under the Electric Sky

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Edit this entry  
15
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
So This Is New York

So This Is New York

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
The Specials

The Specials

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Super

Super

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mr. Jealousy

Mr. Jealousy

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Uptight

Uptight

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jason Nash Is Married

Jason Nash Is Married

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Made in America

Made in America

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
School Dance

School Dance

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Next Stop Wonderland

Next Stop Wonderland

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry