RSS feed for Nathan Shapiro
  • The Kissing Booth 2

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • 8:46

  • The Wrong Missy

    ★★

  • The Main Event

  • Devs

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Shirley

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★½

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Let It Snow

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Fall

  • Earthquake Bird

    ★★★

  • Jexi

  • Mister America

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • VFW

    ★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Ema

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Airplane Mode

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Olla

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Family Romance, LLC

    ★★★

  • First Love

    ★★★

  • Beanpole

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Swallow

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Perfect Date

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Searching Eva