Nathan has logged 21 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Watership Down

Watership Down

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Michael Van Peel: Van Peel Overleeft 2018

Michael Van Peel: Van Peel Overleeft 2018

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Winchester

Winchester

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Who: Resolution

Doctor Who: Resolution

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry