Natalie has logged 228 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Edit this entry  
30
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★
Edit this entry  
18
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Edit this entry  
17
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
Edit this entry  
17
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★
Edit this entry  
15
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
28
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
17
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
29
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Holidate

Holidate

2020
×
★½
Edit this entry  
24
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry