Naughty has logged 320 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Michael

Michael

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eega

Eega

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Freaks

Freaks

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Messenger: The Story of Joan of Arc

The Messenger: The Story of Joan of Arc

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Big Blue

The Big Blue

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Witch's Mirror

The Witch's Mirror

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Heart of Glass

Heart of Glass

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Nanny

The Nanny

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Commitments

The Commitments

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
MirrorMask

MirrorMask

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Man Called Horse

A Man Called Horse

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chappie

Chappie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Willow

Willow

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bhoot Returns

Bhoot Returns

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Agneepath

Agneepath

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Horse Whisperer

The Horse Whisperer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lost River

Lost River

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sisters

Sisters

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Cell

The Cell

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Teknolust

Teknolust

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Legend

Legend

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Medicine Man

Medicine Man

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fearless

Fearless

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Wrecked

Wrecked

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Q

Q

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Satya

Satya

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Knock Out

Knock Out

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lucia

Lucia

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nayakan

Nayakan

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry