Sort by

nayanc has logged 49 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Do You Trust this Computer?

Do You Trust this Computer?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Beauty and the Dogs

Beauty and the Dogs

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Boar

Boar

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Custody

Custody

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Elizabeth Harvest

Elizabeth Harvest

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
Patient Zero

Patient Zero

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Michael McIntyre: Happy & Glorious

Michael McIntyre: Happy & Glorious

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cleaners

The Cleaners

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Package

The Package

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Demetri Martin: The Overthinker

Demetri Martin: The Overthinker

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Demetri Martin: The Overthinker

Demetri Martin: The Overthinker

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Terrified

Terrified

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Beirut

Beirut

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★★
Edit this entry  
05
Woody Woodpecker

Woody Woodpecker

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bleeding Edge

The Bleeding Edge

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dogman

Dogman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Revolting Rhymes

Revolting Rhymes

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Extinction

Extinction

2018
×
★★½
Edit this entry