yara has logged 77 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
21
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In Transit

In Transit

2004
×
Read the review Edit this entry  
16
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Distance Left to Run

No Distance Left to Run

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
04
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★★★
Edit this entry  
23
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
11
Starshaped

Starshaped

1993
×
Read the review Edit this entry  
11
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Distance Left to Run

No Distance Left to Run

2010
×
Read the review Edit this entry  
09
Mainstream

Mainstream

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brick

Brick

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Charlotte's Web

Charlotte's Web

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry