Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Wife

The Wife

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Edit this entry