ncgraham has logged 35 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Date Night

Date Night

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fog

The Fog

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Haunting

The Haunting

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Colorado Territory

Colorado Territory

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Priest

Priest

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
Read the review Edit this entry  
19
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pushing Hands

Pushing Hands

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ball of Fire

Ball of Fire

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mr. Jones

Mr. Jones

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Morocco

Morocco

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gunfight at the O.K. Corral

Gunfight at the O.K. Corral

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
When Tomorrow Comes

When Tomorrow Comes

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I'm No Angel

I'm No Angel

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Salome

Salome

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Elektra

Elektra

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pandora and the Flying Dutchman

Pandora and the Flying Dutchman

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry