Nico has logged 20 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★½
Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★½
Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cannibal Women in the Avocado Jungle of Death

Cannibal Women in the Avocado Jungle of Death

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Marnie

Marnie

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Terror

The Terror

1963
×
Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry