• James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Sarmako - A Tale of the North

  • Mank

    ★★★

  • Amercement

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Fatman

    ½

  • Hubie Halloween

    ½

  • Another Round

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Apples

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Project Power

    ½

  • The Old Guard

  • Hannibal Buress: Miami Nights

  • Greyhound

    ★★★½

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

  • Blood Rider

  • Sébastien Tellier on Paris' Rooftop

  • The Stories That Prepared Us

  • When I Write It

  • Toto

  • The Light Side

  • Egg

  • Nikos Karouzos – Poems on a Tape Recorder

  • Cleoniki

  • LALKA

    ½

  • Justice League Dark: Apokolips War

  • Circus Person

  • Ballad for a Pierced Heart

    ★★★★

  • The Metamorphosis of Birds

  • Digger

    ★★★★★

  • Birds (Or How to Be One)

  • An Impossible Project

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Welcome to Chechnya

  • Be Water

  • The Earth Is Blue as an Orange

  • Winona

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • No More Wings

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★½

  • King of the Cruise

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★½

  • Wintopia

    ★★★★★

  • Martin Margiela: In His Own Words

  • Keyboard Fantasies: The Beverly Glenn-Copeland Story

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Arm Wrestler

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Shannon Amen

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sing Me a Song

  • This Is Not a Movie

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

  • Passenger

  • Joker

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Tears Thing

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Overseas

  • Cru

  • All Cats Are Grey in the Dark

  • Flesh

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★