Neetzan has logged 86 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mystery of D.B. Cooper

The Mystery of D.B. Cooper

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
King Frat

King Frat

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Contamination

Contamination

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Top Line

Top Line

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Deadly Prey

Deadly Prey

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Robowar

Robowar

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Starcrash

Starcrash

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Skin: A History of Nudity in the Movies

Skin: A History of Nudity in the Movies

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Murder, My Sweet

Murder, My Sweet

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Baby Face

Baby Face

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Female Animal

The Female Animal

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lineup

The Lineup

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Becoming Jane

Becoming Jane

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Mansfield Park

Mansfield Park

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pursued

Pursued

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Merrily We Go to Hell

Merrily We Go to Hell

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ikarie XB 1

Ikarie XB 1

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Infinite Man

The Infinite Man

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Watermelon Man

Watermelon Man

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silver Lode

Silver Lode

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sholay

Sholay

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kin-dza-dza!

Kin-dza-dza!

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bāhubali 2: The Conclusion

Bāhubali 2: The Conclusion

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry