• A Whisker Away

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Demon House

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Mustang

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★½

  • Kitbull

  • Surviving R. Kelly

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Malevolent

  • Venom

    ★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Slender Man

    ½

  • Christopher Robin

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Cam

    ★★★★

  • The First Purge

    ½

  • Tau

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★½

  • Game Over, Man!

  • Pacific Rim: Uprising

  • Game Night

    ★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★½