• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • Jimmy O. Yang: Good Deal

    ★★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Hazbin Hotel

    ★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Villains

    ★★★★

  • Luce

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ½

  • Green Book

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Destination Wedding

    ★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Patrick Melrose

  • Deadpool 2

    ★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Happy Anniversary

    ★★

  • Game Night

    ★★★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★