Nova has logged 538 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Shining

The Shining

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
If I Can’t Have Love, I Want Power

If I Can’t Have Love, I Want Power

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry