Mad has logged 34 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★
Edit this entry  
31
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry