Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Synchronic

Synchronic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Playing by Heart

Playing by Heart

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chasing Unicorns

Chasing Unicorns

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Texas Rangers

Texas Rangers

2001
×
Read the review Edit this entry  
30
Boy Meets Gun

Boy Meets Gun

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Iguana

Iguana

1988
×
Read the review Edit this entry  
10
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Psychomagic, a Healing Art

Psychomagic, a Healing Art

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Virgin Mountain

Virgin Mountain

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Prince

The Prince

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
The Current Occupant

The Current Occupant

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Dead Ones

My Dead Ones

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Dead Times

Dead Times

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Past Is a Grotesque Animal

The Past Is a Grotesque Animal

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Russian Woodpecker

The Russian Woodpecker

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
Read the review Edit this entry  
06
Light from Light

Light from Light

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Volcano

Volcano

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Therapy

Bad Therapy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunt

The Hunt

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Grudge

The Grudge

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
I Hate the Man in My Basement

I Hate the Man in My Basement

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
My Joy

My Joy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lavender Scare

The Lavender Scare

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Land of Storms

Land of Storms

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pin Cushion

Pin Cushion

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
Edit this entry  
04
Mistress America

Mistress America

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Tully

Tully

2018
×
Edit this entry  
17
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Titicut Follies

Titicut Follies

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Secret: Dare to Dream

The Secret: Dare to Dream

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Young Guns

Young Guns

1988
×
Read the review Edit this entry  
03
The Public

The Public

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★½
Read the review Edit this entry