• Cursed

    ★★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★½

  • Psycho

    ★★★★★

  • Ride Along 2

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★★

  • Platoon

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • King Kong vs. Godzilla

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★

  • Halloween: Resurrection

    ★★½

  • Halloween H20: 20 Years Later

    ★½

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

    ★★★

  • GoodFellas

    ★★★★½

  • Halloween 4: The Return of Michael Myers

    ★★★½