Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Wish for Wings That Work

A Wish for Wings That Work

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tiny Toon Adventures: How I Spent My Vacation

Tiny Toon Adventures: How I Spent My Vacation

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
8 Heads in a Duffel Bag

8 Heads in a Duffel Bag

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cannibal! The Musical

Cannibal! The Musical

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Island of Dr. Moreau

The Island of Dr. Moreau

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Snake Dick

Snake Dick

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Savageland

Savageland

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Disco Beaver from Outer Space

Disco Beaver from Outer Space

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
In God We Tru$t

In God We Tru$t

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Ben: Pandemic

Bad Ben: Pandemic

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dr. Terror's House of Horrors

Dr. Terror's House of Horrors

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Take 3

Take 3

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Final Countdown

The Final Countdown

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Switcheroo

Switcheroo

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cosmic Slop

Cosmic Slop

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Crescent Moon Clown

The Crescent Moon Clown

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Lucky Stiff

Lucky Stiff

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Funny Farm

Funny Farm

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bad Ben 7: The Haunted Highway

Bad Ben 7: The Haunted Highway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Ben: The Way In

Bad Ben: The Way In

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Ben - The Mandela Effect

Bad Ben - The Mandela Effect

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cutting Moments

Cutting Moments

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry