Nerozero has logged 467 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Player

The Player

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shanghai Knights

Shanghai Knights

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hottie & The Nottie

The Hottie & The Nottie

2008
×
Read the review Edit this entry  
29
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inside

Inside

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elves

Elves

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Beguiled

The Beguiled

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bride of Boogedy

Bride of Boogedy

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mr. Boogedy

Mr. Boogedy

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Slime

Slime

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Shaggy Dog

Return of the Shaggy Dog

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Brand New Testament

The Brand New Testament

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sincerely Louis C.K.

Sincerely Louis C.K.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Possessor

Possessor

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Beowulf

Beowulf

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
City Slickers II: The Legend of Curly's Gold

City Slickers II: The Legend of Curly's Gold

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Grumpier Old Men

Grumpier Old Men

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Grumpy Old Men

Grumpy Old Men

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Who Am I This Time?

Who Am I This Time?

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Theatre of Blood

Theatre of Blood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
House of Usher

House of Usher

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friday After Next

Friday After Next

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Next Friday

Next Friday

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friday

Friday

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Free Birds

Free Birds

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Son in Law

Son in Law

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry