• Feels Good Man

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Downhill

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★

  • Relic

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • His House

    ★★★

  • Bad Hair

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • The Turning

    ½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Underwater

    ★★

  • The Grudge

    ★★½

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Bad Ben 7: The Haunted Highway

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Gallows Act II

    ½

  • Black and Blue

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • Trick

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Mister America

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Scare Package

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Battle at Big Rock

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★½

  • K-12

  • The Laundromat

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Fanatic

    ★½

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Sextuplets

    ★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★½

  • Itsy Bitsy

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • School Spirit

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Culture Shock

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Deadcon

    ★★★½

  • Verotika

    ½