• Verotika

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Aladdin

    ½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Bad Ben: The Way In

    ★★½

  • Swallow

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Missing Link

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Inhuman Kiss

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • The Day Shall Come

    ★★½

  • Dumbo

    ★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Sword of Trust

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★½

  • The Prodigy

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Greener Grass

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Little Monsters

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • Beneath Us

    ★★★

  • The Lodge

    ★½

  • American Factory

    ★★★

  • Serenity

    ★½

  • Extreme Job

    ★★★★½

  • Glass

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Slime

  • Welcome to Marwen

    ★★

  • Leprechaun Returns

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • The Grinch

    ★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★½

  • Auntie Edna

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • My Dinner with Hervé

    ★★★½

  • The Crescent Moon Clown

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • The Oath

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Twisted Pair

    ★★

  • Venom

    ★★

  • The Pool

    ★★