• Isle of Dogs

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★½

  • Tully

  • Shirkers

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • The Post

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Disobedience

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • The Leisure Seeker

  • Darkest Hour

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Annabelle: Creation

  • Loving Vincent

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

  • Abducted in Plain Sight

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Faces Places

  • It Comes at Night

  • The Endless

    ★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

  • A Fantastic Woman

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ½

  • The Polka King

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • And So We Put Goldfish in the Pool.

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

  • Ingrid Goes West

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • 13th

  • Split

  • A Silent Voice

  • I Am Not Your Negro

  • Lion

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

  • Suicide Squad

  • Your Name.

  • Finding Dory

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • My Life as a Zucchini