• The Prince of Egypt

    ★★★★★

  • All Dogs Go to Heaven

    ★★★

  • Raising Arizona

    ★★★★★

  • As Above, So Below

    ★★★★

  • Megan Is Missing

    ½

  • Vivarium

    ★★★

  • Possibly in Michigan

    ★★★★★

  • Poltergeist

    ★★★★

  • Funny Games

    ★★★★½

  • In a Glass Cage

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • Green Room

    ★★★½

  • Love & Mercy

    ★★★½

  • FRED: The Movie

    ★★½

  • The Lorax

  • Son of the Mask

    ½

  • The Lodge

    ★★★½