Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★
Edit this entry  
28
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★½
Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★½
Edit this entry  
03
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Nobody

Nobody

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
Palmer

Palmer

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Edit this entry  
02
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★½
Edit this entry  
19
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
★★★
Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
07
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry  
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★½
Edit this entry