• Elite Short Stories: Samuel Omar

  • Elite Short Stories: Phillipe Caye Felipe

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • El doble

    ★★½

  • Outlaws

    ★★½

  • The Good Boss

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Innocent

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Us Again

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • El verano que vivimos

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Shawn Mendes: Live in Concert

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Riot Police

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Coven

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • The Human Voice

  • Unknown Origins

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★½