Neta has logged 89 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mustang

Mustang

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
Edit this entry  
26
People That Are Not Me

People That Are Not Me

2016
×
Edit this entry  
26
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shame

Shame

2011
×
Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Edit this entry  
25
American Beauty

American Beauty

1999
×
Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
Edit this entry  
21
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
Edit this entry  
21
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
Edit this entry  
18
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Young Offenders

The Young Offenders

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Franca: Chaos and Creation

Franca: Chaos and Creation

2016
×
Edit this entry  
15
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shot! The Psycho-Spiritual Mantra of Rock

Shot! The Psycho-Spiritual Mantra of Rock

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
Read the review Edit this entry  
13
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
Edit this entry  
13
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Edit this entry  
12
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Big Fish

Big Fish

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
I Think This Is the Closest to How the Footage Looked

I Think This Is the Closest to How the Footage Looked

2012
×
Edit this entry  
10
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
Edit this entry  
07
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
Read the review Edit this entry  
06
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
Edit this entry  
06
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inception

Inception

2010
×
Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Energie!

Energie!

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
Agvarim Shel Ella

Agvarim Shel Ella

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Frequently Asked Questions About Time Travel

Frequently Asked Questions About Time Travel

2009
×
Edit this entry  
16
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inside Dior

Inside Dior

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Parano

Parano

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
I'm Too Sad to Tell You

I'm Too Sad to Tell You

1971
×
Edit this entry  
12
Jonathan

Jonathan

2013
×
Edit this entry  
08
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Three Transitions

Three Transitions

1973
×
Edit this entry  
04
Incitement

Incitement

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Offering

Offering

1978
×
Edit this entry