• Nowhere

    ★★★★½

  • Monsters, Inc.

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Nine Days

    ★★★★

  • Faces Places

    ★★★★

  • No Home Movie

    ★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★½

  • Twelve Monkeys

    ★★★★

  • The Last Days of Disco

    ★★★½

  • Brian Eno: Another Green World

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • The Double Life of Véronique

    ★★½

  • Red Rocket

    ★½

  • Evolution

    ★★★½

  • Murina

    ★★★½

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★