• I'm Your Woman

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Mulan

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • 24/7: Kelly Slater

    ★½

  • Watchmen

  • Zombieland: Double Tap

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

  • Our Planet: Behind The Scenes

    ★★★½

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★

  • Glass

  • Bird Box

  • Magnetic

    ★★★★

  • Overlord

    ★★½

  • Aniara

    ★½

  • A Star Is Born

  • Crazy Rich Asians

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ocean's Eight

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Climax

    ★★

  • Woman at War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • The Night Eats the World

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Blade Runner 2049

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Dunkirk

  • The Florida Project

  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★

  • Fishpeople

    ★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • La La Land

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • Train to Busan

  • Infinity Chamber

    ★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★½

  • Ten Meter Tower

    ★★★★★

  • The Revenant

    ½

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

  • The Big Short

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • The Martian

  • The Lobster

  • Inside Out

    ★★★★

  • Sicario

  • Mad Max: Fury Road