Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Woman at War

Woman at War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Salt

Salt

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Colony

The Colony

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hero

Hero

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Legion

Legion

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
Edit this entry  
13
Infinity Chamber

Infinity Chamber

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Overlord

Overlord

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
30 Days of Night: Dark Days

30 Days of Night: Dark Days

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The X Files

The X Files

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Surfwise

Surfwise

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mistaken for Strangers

Mistaken for Strangers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry