• Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • The Batman

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Seance

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Hamilton

  • Separation

    ★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Zola

  • Spree

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Terror, Sisters!

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Uncanny Annie

    ★★★½

  • The Mortuary Collection

    ★★★½

  • The Cleansing Hour

    ★★★½

  • Ordinary Love

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★