• The King's Man

    ★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

  • Squid Game

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Hand of God

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Passing

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★

  • The Jonsson Gang

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Run Uje Run

  • The Night House

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★