Noa has logged 25 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
30
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zootopia

Zootopia

2016
×
Edit this entry  
27
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Munich

Munich

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★
Edit this entry  
19
The Guest

The Guest

2014
×
Edit this entry  
18
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
Edit this entry  
18
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
Edit this entry  
09
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
Edit this entry  
06
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
Read the review Edit this entry  
03
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
Edit this entry  
01
The Rock

The Rock

1996
×
Edit this entry